טיול שנתי לבית שאן

מקומות עבודה רבים מקיימים טיולים לעובדיהם למטרות גיבוש ורווחת העובד, וכך גם ביד לקשיש. בכל שנה מארגנת העמותה סיור ללא תשלום לאמנים הקשישים, למגוון ערים ואטרקציות ברחבי הארץ. לרבים מהקשישים ביד לקשיש אין הזדמנות לטייל בישראל, שכן  אין הם יכולים להרשות לעצמם סיור בחלק אחר של הארץ, ובוודאי שלא כזה עם מדריך מוסמך.

ביד לקשיש, אנו מעניקים לקשישים הזדמנות לצאת לטיול פעם בשנה במסגרת ההטבות והתכניות שאנו מפעילים עבורם. אנחנו מאמינים שטיולים אלה תורמים לתחושת הקהילתיות אליה אנו שואפים, ובנוסף מאפשרים לקשישים  הזדמנות להכיר את הארץ מבחינה היסטורית וגיאוגרפית.

השנה ביקרו הקשישים באתר ההיסטורי של בית שאן. רבים מהקשישים  לא בקרו בעיר ובאיזור בקעת הירדן מעולם, ומאד התעניינו באתרים ובתחנות השונות אותן עברו. מדריכה מקצועית הנהיגה את הסיור ברוסית ובנוסף היה תרגום לעברית לאלה שאינם דוברי רוסית.

תחילה ביקרה הקבוצה ב"אי השלום"/פארק נהריים, לאחר מכן נסעו הקשישים לגן הלאומי בית שאן.  גן לאומי בית שאן אוצר בקרבו את שרידי הפאר המרהיבים של בית שאן הרומית והביזנטית.

כמובן שהיום לא היה מושלם ללא ארוחה טעימה במסעדה בשרית איכותית בבית שאן. האמנים מאד נהנו מהאוכל ומהאווירה, במיוחד מפני שהיציאה לארוחה במסעדה אינה מאורע שגרתי לרובם.

עבור האומנים הקשישים הייתה זו הזדמנות לשבור שגרה ולצאת לטיול שרובם לא היו זוכים לו אחרת, בנוסף לחווית הגיבוש עם עם אמנים ממחלקות אחרות. הם חזרו עייפים אך מרוצים, עם אנרגיה מחודשת ופרץ יצירתיות הבא לידי ביטוי ביצירות האומנות המדהימות שהם עושים.

במילותיו של דוד לולב ממחלקת עיסת נייר "הטיול היה מדהים, הכרנו עוד פן של ארץ ישראל היפה. הטיול עלה על כל ציפיותינו".

לתרומה

בכל יום, כ- 300 קשישים נזקקים מאזור ירושלים מגיעים ל "יד לקשיש" אשר מאפשר להם להמשיך ולתפקד כאנשים פעילים ויצרניים בחברה. לתרומה

חדשות

צפו בסרטון שלנו